Home   O mnie

O mnie

Witaj, nazywam się Anna Pawłowska.

Pomagam Mamom lepiej przygotować się do powrotu do aktywności zawodowej.

Wierzę, że dzięki temu mogą spokojniej i pewniej realizować swoje plany jednocześnie wiedząc, że ich Dzieci dobrze radzą sobie w żłobku lub przedszkolu.

 

Pomagam przez:

– spotkania indywidualne w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

– grupowe zajęcia edukacyjno-ruchowe, które przygotują dziecko do żłobka lub przedszkola (prowadzone wg mojego programu przez przygotowane instruktorki)

 

Wielokrotnie doświadczyłam, że o wiele szybciej osiągam oczekiwane efekty, gdy koncentruję się na celu, czyli tym, jak chcę, aby wyglądało moje życie, niż na tym, co jest dla mnie problemem i dlaczego. Z tego powodu wybrałam Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach w życiu osobistym i zawodowym. Posiadam I stopień TSR, czyli Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i w tym nurcie pracuję z Klientami. O terapii TSR przeczytaj tutaj.

Zanim zaczęłam profesjonalnie pomagać Rodzicom, uzyskałam w 2010 roku tytuł mgr Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Moja ścieżka specjalizacyjna obejmowała: Wspomaganie rozwoju dziecka, Aktywizację potencjału seniorów z psychologią rodziny oraz Interwencję kryzysową. Na studiach odbyłam też profesjonalne kursy m.in. Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne (I st.), jak również rozpoczęłam swoją przygodę ze wspomnianą Terapią Skoncentrowaną na Rozwiązaniach.

W trakcie studiów praktykowałam w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym w Sopocie (obecnie: RODK w Gdańsku) oraz w Schronisku dla Nieletnich w Gdańsku (obecnie: Zakład Poprawczy w Gdańsku). Te niecodzienne doświadczenia wzbogaciły mnie o wartościową wiedzę dotyczącą przede wszystkim wpływu jakości życia rodzinnego na prawidłowy rozwój dziecka. Natomiast styl naukowy i pochwała twórczości propagowane na uczelni prowadzą mnie do dziś w mojej praktyce zawodowej. 

Świat dzieci jest mi bliski od kilkunastu lat, a zaczęło się to od opiekowania się dziećmi znajomych. Podczas studiów pracowałam indywidualnie z dziećmi w wieku szkolnym oraz z grupami dzieci w punktach przedszkolnych. W 2011 roku zapoczątkowałam autorskie zajęcia rozwijające dla małych dzieci z rodzicami, byłam już wtedy mamą przeszło rocznego chłopca. Było to dla mnie niemałe wyzwanie łączyć rozwój zawodowy z wychowaniem malucha. Z czasem zauważyłam, że moje Klientki również mają wiele dylematów w tej kwestii nawet jeśli dopiero szykowały się do powrotu do pracy. Moje zajęcia były dla nich świetnym rozwiązaniem, aby stopniowo przygotować Dziecko do pobytu w przedszkolu i okazją do rozmów o zamianach związanych z powrotem do aktywności zawodowej lub wejściem na rynek pracy. Chcąc móc profesjonalnie pomagać swoim Klientkom ukończyłam kurs na terapeutę TSR I st. i zaczęłam udzielać sesji indywidualnych w kwestiach rodzicielskich i związanych z łączeniem ról życiowych. Rozumienie rodzicielskich potrzeb i szukanie rozwiązań idealnych do sytuacji danej Rodziny było tym, co pozytywnie wpływało na rozwój moich Klientów, z którychkolwiek zajęć czy spotkań by nie korzystali.

Moim marzeniem jest pomagać Mamom na większa skalę. Chciałabym, aby czuły się dobrze przygotowane do powrotu do pracy mając pewność, że ich Dzieci dobrze poradzą sobie w żłobku i przedszkolu. Pracuję nad tym, aby miały możliwość korzystania z zapoczątkowanych przeze mnie zajęć edukacyjnych dla małych dzieci w różnych miejscach w Polsce. 

Mail: kontakt@happyendo.pl

Zapraszam Cię do korzystania z mojego doświadczenia!