Home   Rodzice i dzieci   Na czym polegają zajęcia Happy Endo i dlaczego warto się zapisać?

Na czym polegają zajęcia Happy Endo i dlaczego warto się zapisać?

Szukając zajęć rozwijających dla dziecka w wieku 6-36 miesięcy możesz zastanawiać się jak wygląda zorganizowana aktywność dla tak małych dzieci. Nie będzie to przecież typowy j.angielski czy trening piłki nożnej. Im młodsze dziecko, tym mniej struktury zajęć można wprowadzić, czego pewnie doświadczasz na co dzień ze swoim maluchem, nie mniej pewna struktura się przydaje.

Dlaczego?

Przyzwyczaja dziecko do zabawy i nauki w żłobku oraz przedszkolu, przede wszystkim do tego, że jest jakiś schemat oraz, że po pracy (zabawa to ciężka praca:)) przychodzi odpoczynek. Poza tym jeśli myślisz o zapisaniu swojego dziecka do jakiegoś dogodnego dla Ciebie punktu opieki dziennej pamiętaj, że im wcześniej dziecko oswoi się z tym, że oprócz najbliższych opiekunów jest ktoś jeszcze, kto spełnia rolę nauczyciela, tym lepiej dla niego i dla Was.

Możliwe, że domyślasz się, iż nie jest prostym zadaniem organizować zajęcia dla tak małych odbiorców (różne zapotrzebowania na stymulację, pory drzemek i posiłków, dolegliwości związane z ząbkowaniem, alergiami czy też częste przeziębienia w okresie jesienno-zimowym, a za tym problemy z frekwencją na zajęciach). Oferta zajęć dla dzieci w tym wieku jest w Gdańsku jeszcze dość skromna. Nasze zajęcia działają od jesieni 2011r. (pod marką Happy Endo od października 2012r.) i dzięki kilkuletniemu doświadczeniu wiemy, co najbardziej sprawdza się jeśli chodzi o zajęcia dla najmłodszych.

Na czym polegają zajęcia?

Spotkania składają się z dwóch części- pierwsza to zabawa sterowana przez prowadzącą o wykształceniu psychologicznym, pedagogicznym lub fizjoterapeutycznym. Aktywność jest skupiona na szeroko pojętej edukacji i ruchu, spiętych w logiczną całość. W każdym miesiącu opracowujemy inny temat, pamiętając o tym co jest za oknem i w kalendarzu. Zajęcia opierają się o mój autorski program zajęć, skupiony na pobudzeniu różnych zmysłów dziecka, co zachęca je do aktywności poznawczej i rozwija mowę. Zaplanowana dawka ruchu pozytywnie wpływa na harmonijny rozwój fizyczny malucha. Taka nauka poprzez zabawę odbywająca się w grupie pomaga przygotować dziecko do żłobka lub przedszkola.

W drugiej części zajęć dzieci bawią się swobodnie dostępnymi zabawkami dostosowanymi do wieku, rodzice mogą natomiast odpocząć i porozmawiać. Ze względu na to, że zajęcia prowadzi specjalista zawsze można zapytać o coś co niepokoi w rozwoju malucha. Stały kontakt prowadzącej ze mną może skrócić drogę do konsultacji z psychologiem, jeśli byłaby taka potrzeba (spotkania indywidualne w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach).

Zapisz swoje Dziecko już dzisiaj lub dowiedz się więcej poprzez formularz kontaktowy!

Zapraszam serdecznie,

Ania Pawłowska

Happy Endo

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*