Home   Wydarzenia   Zbiórka dla potrzebujących Mam i Dzieci

Zbiórka dla potrzebujących Mam i Dzieci

W ostatnich tygodniach Happy Endo zorganizowało w Klubie „Piastus” na Przymorzu zbiórkę rzeczową na rzecz Ośrodka dla Matek z Dziećmi i Osób Starszych w Gdańsku (przy ul. Kochanowskiego 7). Zaangażowali się moi Klienci, Pracownicy Klubu, Bliscy.

Dlaczego warto?

Zebraliśmy kilkanaście toreb z ubraniami, zabawkami i książeczkami, naczyniami oraz tekstyliami domowymi. Zbiórka tego typu to forma pomocy materialnej, którą bardzo lubię i zawsze będę popierać. Dlaczego? Dlatego, że wymaga od nas tylko trochę czasu i chęci, niesie korzyści dla dwóch stron, a nawet jest ekologiczna:) W naszych domach często zalega wiele niepotrzebnych rzeczy, które komuś innemu mogą być bardzo pomocne, a czasem niezbędne. Pomagamy więc innym, jednocześnie robiąc coś korzystnego dla siebie – opróżniamy codzienną przestrzeń z nadmiaru przedmiotów.

Czego uczy się Dziecko?

W zimową pogodę, gdy więcej przebywa się w domu, przeglądanie szaf związane ze zbiórką było tez ciekawym zajęciem dla mojego Syna. On, tak jak i inne dzieci bardzo lubi przeglądać rzeczy, których dawno, czy też nigdy nie widział. Nauczył się przy tej okazji „żegnania” z rzeczami, które kiedyś były dla niego ważne i oczywiście miał kolejną okazję do nauki dzielenia się z innymi. Teraz wie, że rzeczy, których nie używa mogą zrobić przyjemność innym Dzieciom. To świetna lekcja empatii, polecam wypróbować!

Dziękujemy!

Myślę, że wdzięczność odbiorców pomocy to najważniejsza zachęta do działań tego typu. Lubimy pomagać, ale też lubimy wiedzieć, że ma to sens. Dziękuję serdecznie osobom zaangażowanym w zbiórkę i zachęcam innych przy następnych okazjach!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*