Home   Dla Dzieci

Dla Dzieci

Dla kogo?

Zajęcia ogólnorozwojowe stworzone z myślą o Dzieciach przebywających w domu z Rodzicami lub innymi osobami, które się nimi opiekują. Dostępne też sobotnie zajęcia dla Dzieci Rodziców pracujących.

Na czym polegają zajęcia?

Zajęcia ogólnorozwojowe z definicji stawiają nacisk na wszystkie sfery rozwoju Dziecka. Jako prowadząca skupiam się na naturalnym uczeniu Dzieci tego, co jest dla nich rozwojowo interesujące i jak najbardziej przyswajalne. Rodzice otrzymują wskazówki jak bawić się z Dzieckiem, by osiągnąć pewną zdolność rozwojową.

Co dokładnie robimy?

Wspólnie uczymy m.in.: świadomości ciała i przestrzeni, zmian pór roku, pojęć przeciwstawnych, cech przedmiotów, przyporządkowywania do kategorii, rozpoznawania dźwięków, naśladowania, inscenizowania słowa ruchem, wskazywania obiektów na obrazkach, koordynacji wzrokowo-ruchowej i wiele innych. Oprócz tego wprowadzam elementy Ruchu Rozwijającego, muzyki i tańca, j. angielskiego, a wszystko to w celu jak najszerszych możliwości dotarcia do potencjału Dziecka. Nauka zaczyna się od pierwszych dni życia, pokażę Ci jak na każdym etapie rozwoju można pracować z Dzieckiem.

Co osiągasz?

Sfera społeczna i emocjonalna Sfera intelektualna Sfera ruchowa
Radość ze wspólnej nauki, ciepły kontakt między Wami, kontakty Dziecka z rówieśnikami, umiejętności radzenia sobie z niepewnością siebie u Dziecka, wymiana doświadczeń między Rodzicami i Opiekunami, uczenie się przez Dziecko kontroli emocji Rozwój mowy, nowe pojęcia, słowa, również po angielsku, rozwój umiejętności matematyczno-logicznych (np. za małe- za duże, pół i pół to cały), lepsze zapamiętywanie i powtarzanie= uczenie się. Zaspokojenie potrzeby ruchu, prawidłowe poruszanie się i koordynacja, umiejętność inscenizowania, relaks
Fachowe wskazówki dotyczące np. nauki przemieszczania się u niemowląt, prawidłowego siedzenia na podłodze u dzieci samodzielnie poruszających się, trzymania kredki u przedszkolaka itd.
CIEKAWOSTKA

Osoba stale przebywająca z dzieckiem to jego pierwszy i najlepszy nauczyciel! Wykorzystaj to! Jedyny minus wczesnego rozwijania Dziecka to taki, że czasem zamiast odpocząć będziesz musiał dostarczać Dziecku nowych bodźców (obrazki, faktury potem słowa, zabawy, zadania itd.)

Zapraszamy na zajęcia!